Říjen 2012

Piráti z karibiku:Truhla mrtvého muže

29. října 2012 v 18:11 | Rachel
Je tu další článek o pirátech z karibiku :).

Děj:
Druhé pokračování filmu Piráti z Karibiku. Šarmantní kapitán Jack Sparrow (Johnny Deep) se vrací s krvavým dluhem, který je potřeba splatit. Sparrow totiž upsal svou duši legendárnímu vládci oceánských hlubin Davymu Jonesovi. A tak se teď musí spolu s pohledným Willem Turnerem (Orlando Bloom) a krásnou Elizabeth Swan (Keira Knightley) znovu vydat do víru napínavých událostí, aby ukořistil truhlu mrtvého muže a zachránil se tak před věčným zatracením v pekle.

Zajimavosti:
"Černá perla" je pro oba následující díly jediná funkční loď. Ostatní mají postavené jen části, které mají být vidět v záběrech
Až na postravu ztvárněnou Billem Nighym je celá posádka "Létajícího Holanďana" vytvořena počítači.
Během natáčení musel být celý tým evakuován z Los Angeles kvůli hurikánu Wilma.
Scénu mezi Jackem a Elizabeth na lodi, kde je Jack připoután, navrhla Keira Knightley po přečtení scénáře.


Chyby ve filmu:
Jack Sparrow (Johnny Depp) mění v průběhu filmu barvu bot. Jednu chvíli má hnědé, poté zase černé.
Ve scéně, kdy posádka opouští Černou perlu, je řečeno, že kolem je pouze širý oceán. V dálce je však zřetelně vidět pevnina.

A nakonec obrázky:

Vysvětlení + článek

28. října 2012 v 10:29 | Rachel
Ahoj.Omlouvám se za nepřítomnost.Neměla jsem chuť na blogování,ale teď už zase mám.Rubriky mít nebudu,protože někdy budu psát o tom a někdy zase o tom.Dessign jsi hledám nový.

A teď k dnešnímu článku:

Piráti z karibiku:Prokletí černé perly
Tento díl pirátu z karibiku byl odvísilán na Primě Family asi tak před měsícem plus mínus.Byl natočený v roce 2003

Děj:
Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů.


Zajímavosti:
Aby Johnny Depp "nemžoural", nosil po celou dobu natáčení čočky, které sloužili jako sluneční brýle.
Když Will vstává po omráčení, dívá se do přístavu a divák může spatřit u vchodu tu samou dívku, která hrála mladou Elisabeth.
Mnoho posádky lodi během filmování trpělo záhadnou mořskou nemocí. Keira Knightley si proti té nemoci vzala pilulku ... a usnula :-)
Roli Jacka Sparrowa mohli hrát také Michael Keaton, Jim Carrey a Christopher Walken.
Willa mohli hrát Jude Law, Ewan McGregor, Tobey Maguire, Christopher Masterson či Christian Bale.


Chyby ve filmu:
Ve scéně, kdy Jack křičí na posádku: "Na palubu, vy prašiví psi!", je v levém rohu vidět člen štábu v kovbojském klobouku.
V momentě, kdy Elizabeth padá do vody a potápí se (udušená korzetem), se jí piratský přívěšek vznáší nad hrudí. O chvíli později, když ji Jack zvedá ze dna, má přívěšek opět v korzetu.ílé košili s krátkým rukávem a slunečními brýlemi, jak kouká na moře.